Kurumsal

Özel Ata Köşkü Bakım Merkezleri kurucusu olan  girişimci Çiğdem ÖZDEMİR 2005 yılında Adana’da ilk özel huzurevini açmıştır. Zaman geçtikçe ailelerin hasta, yaşlı, yatağa bağımlı veya engelli bakımında zorlandığı; neyi nasıl yapmaları gerektiği konusunda sıkıntı yaşadıkları, bu alanda artık daha profesyonel  hizmet ihtiyacı olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu alanda yaşanan sıkıntıları gidermek amacıyla, ailere destek olmak ve engelli yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini arttırmak üzere 2006 yılında Mavi Bulvar’da Özel Ata Köşkü Bakım Merkezi hizmete açılmıştır. 2007 yılında da Sarıçam’da Özel Ata Köşkü Canev Bakım Merkezi hizmete açılmıştır.

Kuruluşlarımızda engelli bireyin yüksek yararı gözetilerek uzman personel eşliğinde 7 gün 24 saat yatılı bakım hizmeti sunulmaktadır. Engelli ve yaşlı bireylerin  yaşları, engel grupları, cinsiyet ve tanıları göz önüne alarak, ayrı bina ve katlarda hizmet vererek, merkezlerimizde kalan bireylerin  konforunu sağlamak ve yaşamdan haz almaları hedeflenmektedir. Hizmet kalitesinden ödün vermeden merkezlerin işleyişini sağlamak  ve  kurumsallaşarak sektöründe en iyi olması amaçlanmaktadır.

Tüm merkezlerimizde, konusunda uzman personeller çalışmakta olup, engelli bireylere psikiyatri tedavisi ile psikologlar ve Sosyal Hizmet Uzmanlar tarafından bireysel görüşme ve grup terapisi uygulanmaktadır.

Engelli bireyin ihtiyacı ve gelişimi izlenerek Meslek Personeli (Sosyal Hizmet Uzmanı-Psikolog) tarafından sürekli güncellenen Bireysel Bakım Planları  çerçevesinde, kuruluşlarımız hizmetinden yararlanan bireylerin bakımı  alanında eğitimli Sağlık Personeli ve sertifikalı Bakıcı Personel tarafında birebir uygulanmaktadır.

Ata Köşkü Canev Şubemiz (Sarıçam) ruhsal engelli bireyler ve yaşla gelen hastalıklarla bakıma muhtaç durumda olan yaşlılara hizmet vermektedir. Ata Köşkü Şubemiz (Mavi Bulvar) ise zihinsel ve  yaşla gelen hastalıklarla bakıma muhtaç durumda olan yaşlılara hizmet vermektedir.

Engellilerin yaşam kalitesini arttırmak için tüm merkezlerimizde uzman personel çalışmaktadır.

Uzman eğitmenlerin eşliğinde seramik, takı tasarım, örgü ve el işi etkinlikleri, resim, spor, folklor gibi faaliyetlerimizle birlikte engellilerimize temizlik ve hijyen kuralları ile kişisel öz bakım konularında eğitimler verilmektedir.

Hangi yaşta olursa olsun engelli  bireyin yüksek yararını ve değerini her şeyin üstünde tutan, güler yüzlü ve samimiyeti ile engelli/hasta haklarının farkında olup, onlara saygı duyan, ekip çalışmasına önem verip, sorumluluk bilinci ile çalışmayı ilke edinen bir kuruluş olan Özel Ata Köşkü Bakım Merkezi engelli, hasta ve  yaşlınıza huzurlu bir ortam sunmaktadır..

» Doktor Takibi
» Hemşire
» Psikolog
» Sosyal Hizmet Uzmanı
» Hasta Bakıcı
» Diyet Uzmanı

» Uzaktan kumandalı  yataklar, 
» Hemşire çağırma zili, 
» Asansörlü bina,
» Tekerlekli sandalyeler, 
» Klima, 
» Buzdolabı, 
» Telsiz telefon,
» Aktivite odaları,
» TV salonları,
» Çok amaçlı toplantı salonları, 
» Yeterli ve dengeli beslenme Günde 4 öğün en az 3 çeşit yemek (İster odada, isterse yemek salonunda yeme imkanı)

Bakım Merkezimizde barınma, bakım, beslenme ve temizlik hizmetlerimizle yaşlı ve engellilerin hayatlarını sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda sürdürmeleri sağlanmakla birlikte her türlü gereksinimleri profesyonel bakıcılarımız ve hemşirelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Hastalarımızın öz bakımı (el, tırnak bakımları, saç ve sakal tıraşları, özel vücut temizlikleri), giyinme, soyunma ve çamaşır yıkanması gibi bütün ihtiyaçları görevlilerimiz tarafından itinalı bir şekilde yapılmaktadır.

Bakım merkezimizde diyet uzmanı, aşçı ve yardımcısı mutfak personeli olarak uzman kadro ile hizmet vermekteyiz.

Titizlikle hazırlanan, yemekler tansiyon ve şeker gibi yaşlı ve engellilerimizin hastalıkları dikkate alınarak en az 3 çeşit 3 öğün ve 2 ara öğün olmak üzere diyet uzmanımız nezaretinde hazırlanıp, sunulmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermekteyiz. Yemek yiyemeyecek durumda olan yaşlı ve engellilerimize yemekleri görevlilerimiz tarafından yedirilmektedir.

Kayıt sitemi ve hizmetlerimiz 2017 yılında TSE tarafından TS EN ISO 9001:2015 standardına uygun olarak belgelendirilmiştir.